Otwarcie niesamowitej fermy indyczej w Dłużcu Wielkim! AKTUALNOŚCIStrona główna

Aktualności

Otwarcie niesamowitej fermy indyczej w Dłużcu Wielkim!

Niedawno zakończyliśmy prace nad nowym obiektem. Był to nietypowy i wyjątkowy projekt, więc tym bardziej chcemy się „podzielić” tą wspaniałą realizacją, która będzie stanowiła przykład dla kolejnych podobnych projektów!

Obiekt stanowią dwie hale 135×15 m (3 budynki) połączone wspólnym korytarzem. Pierwsza hala przygotowana jest pod odchów indyczki reprodukcyjnej aż do osiągnięcia dojrzałości lęgowej – 26 tygodni. Wtedy ptaki przenoszone są do budynków produkcyjnych z gniazdami lęgowymi. Druga hala jest podzielona na dwa budynki. Jeden 80×15 m – również dla indyczki, a drugi – 55×15 m – dla indora.

Obecnie nie powstaje wiele hal do reprodukcji indyka. W tych obiektach zastosowaliśmy wentylację boczną na okres jesień, zima i wiosna, a na lato – wentylację tunelową z padami wodnymi marki Fancom na halach dla indyczek. Na hali indora jest za to nietypowy układ zadawania paszy – podwójny. Paszę transportujemy paszociągiem koralikowym Discaflex (Roxell), następnie poprzez 84 zsypy DOS7 (również Roxella), które po raz pierwszy zostały użyte na tego typu obiektach. Najpierw żywimy indory do woli na całej powierzchni hali (22 karmidła Optimax), a później na 4 tygodnie są zamykane w boksach (42 boksy po dwa zsypy) i żywione restrykcyjnie. Na koniec następuje ich selekcja. Indyczki natomiast mają tradycyjne linie paszy Optimax. Zastosowano również pojenie dzwonowe.

Ponadto zastosowaliśmy ogrzewanie gazowe Holland Heater na nagrzewnicach IFH LTU 80 kW w połączeniu z promiennikami Alke z filtrami. Przy każdej hali stoją po dwa silosy Roxell na specjalnie skonstruowanej ramie, a całość ustawiono na wadze marki Fancom. Zaprojektowano również nowoczesne wloty Fantura do -35 stopni ukształtowane w sposób eliminujący bezpośredni napływ zimnego powietrza na ptaki oraz specjalistyczne wloty tunelowe TPI charakteryzujące się dużą wydajnością przepływu powietrza.

Firma Hodowca jest autoryzowanym i bezpośrednim dystrybutorem wyżej wymienionych marek.

Uroczystość otwarcia fermy była równie okazała jak sam obiekt. Gości przywitał inwestor – dyrektor firmy Hendrix Genetics. Były prezentacje, przemowy – Kierownik Projektu opowiadał o niuansach technicznych. Można było obejrzeć wszystkie hale, sprzęty i dopytać o każde innowatorskie rozwiązanie zastosowane przy tej inwestycji. Punktem kulminacyjnym było uroczyste przecięcie wstęgi a jako zwieńczenie spotkania zaproszono wszystkich przybyłych na bankiet.

Gorąco zachęcamy do obejrzenia zdjęć zarówno z samego obiektu jak i z wydarzenia otwierającego!

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do współpracy!

HODOWCA – Firma na lata!


Skontaktuj się z nami

  drób
  trzoda
  bydło
  Zaznacz wszystkie pola poniżej, by być na bieżąco!  za pośrednictwem sklepu internetowego prowadzonego przez „HODOWCA” Sp. z o.o., w tym w celu dokonania bezpłatnej wstępnej wyceny usług lub produktów oferowanych przez „HODOWCA” Sp. z o.o. Zakres danych: W odniesieniu do przedsiębiorcy: firmy, adresu, danych rejestracyjnych/ewidencyjnych, numeru NIP, Regon, adresu korespondencyjnego, numeru telefonu, adresu poczty elektronicznej,W odniesieniu do konsumenta: imienia i nazwiska, adresu, numeru PESEL, adresu korespondencyjnego, numeru telefonu, adresów poczty elektronicznej.


  Zgodnie z przepisami o ochronie danych osobowych. Zakres danych:
  W odniesieniu do przedsiębiorcy: firmy, adresu, danych rejestracyjnych/ewidencyjnych, numeru NIP, Regon, adresu korespondencyjnego, numeru telefonu, adresu poczty elektronicznej,
  W odniesieniu do konsumenta: imienia i nazwiska, adresu korespondencyjnego, numeru telefonu, adresu poczty elektronicznej.  Za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej lub innych środków komunikacji na odległość (np. telefon/e-mail, poczta)


  Pozwól nam wysyłać bezpłatne zaproszenia na Dni Otwarte lub bezpłatne katalogi zaznaczając powyższe opcje.