Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowa koncepcja wentylacji

Nowoczesne systemy wentylacji dla ferm trzody chlewnej.

 

CentralFLOW

System wentylacji kanałowej CentralFLOW jest w szczególności przeznaczony dla budynków z centralnym kanałem wentylacyjnym.
System składa się ze sterownika, automatycznych przepustnic ATM i trójfazowych wentylatorów umieszczonych  w centralnym kanale wentylacyjnym. Sterownik reguluje pracę dużych, trójfazowych wentylatorów wytwarzających podciśnienie w centralnym kanale wentylacyjnym. Dzieje się to na podstawie zapotrzebowania wentylacji z każdej z poszczególnych komór. Za regulację wentylacji w poszczególnych komorach odpowiedzialna jest przepustnica automatyczna ATM, która mierzy przepływ powietrza i na podstawie informacji ze sterownika otwiera się lub przymyka. System CentralFlow stosowany jest przez naszą firmę już od paru lat. Oszczędności energii elektrycznej i energii potrzebnej do ogrzania poszczególnych komór dochodzą do 70%, co przy rosnących cenach energii jest bardzo istotne.

 

EasyFLOW

Podstawowy system wentylacji EasyFLOW reguluje wentylację i ogrzewanie, utrzymując w chlewni warunki klimatyczne na poziomie określonym przez użytkownika i automatycznie uwzględniając wpływ wysokich lub niskich temperatur zewnętrznych. Alarm ostrzega w razie przekroczenia wartości granicznych. EasyFlow steruje wentylatorami na podstawie danych z czujnika temperatury i licznika obrotów wentylatora. Sterownik reguluje faktyczną liczbę obrotów wentylatora, tak aby zrównała się z wymaganą przez sterownik który uwzględnia także ciąg grawitacyjny komina.
Biorąc pod uwagę aktualny stan wentylacji, system EasyFlow starannie kontroluje wlot powietrza, ustawiając klapę wlotową we właściwej pozycji. Precyzyjnie sterowany jest także system grzewczy, wyposażony w możliwość włączania i wyłączania ogrzewania albo w elektrozawór. Dzięki temu można mieć pewność, że wentylacji i ogrzewania nie jest nigdy za mało ani za dużo, a system EasyFlow nie zużywa niepotrzebnie kosztownej energii.

 

NatuFLOW

System wentylacji grawitacyjno-mechanicznej NatuFLOW. Sercem całego systemu jest automatyczna przepustnica ATM. Opatentowany wirnik pomiarowy przez cały czas i z wysoką dokładnością mierzy ilość wyciąganego powietrza z chlewni.  Między śmigłem pomiarowym a wentylatorem znajduje się automatyczna przepustnica ATM, dzięki której można precyzyjnie regulować wentylację, mierząc i w razie potrzeby zmniejszając przepływ powietrza. Niezależnie od warunków na zewnątrz w chlewni zagwarantowana jest minimalna wentylacja i niemal całkowicie wyeliminowane są wahania warunków klimatycznych. NatuFlow wykorzystywany jest w pomieszczeniach, których wentylacja naturalna zapewnia dobre warunki klimatyczne, kiedy naturalny ciąg powietrza w chlewni jest niewystarczający, nowy system wentylacji włącza dodatkowo wentylacje mechaniczną. System wentylacji NatuFlow pozwala zaoszczędzić aż 60% energii w porównaniu z tradycyjnymi systemami kontrolowania wentylacji.