Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Systemy żywienia na mokro

Systemy żywienia na mokro na trzody chlewnej

Oferujemy trzy typy  żywienia na mokro:

FullFix – przeznaczony  na małe obiekty
SmartFix – najbardziej popularny system stosowany na średniej wielkości fermy
MultiFix – system instalowany w dużych przemysłowych fermach trzody

Staramy się dopasować system do każdego gospodarstwa indywidualnie.

Żywienie na mokro umożliwia zastosowanie pasz odpadowych. Zmniejsza to znacznie koszty tuczu. Stosując w żywieniu świń serwatkę, odpady z przemysłu rolno-spożywczego, cukrowni lub gorzelni, można tak skomponować dawkę żywieniową że oszczędności w porównaniu z tradycyjnym systemem mogą przekroczyć 30% kosztów paszy. Serwatka obniża ponadto kwasowość przewodu pokarmowego, zapobiegając w ten sposób nadmiernemu rozwojowi bakterii E.coli.

Zalety żywienia na mokro:

  • Możliwość skarmiania pasz odpadowych płynnych lub wilgotnych, takich jak: serwatka, przeterminowane serki i lody, siloryb, wywar gorzelniany i inne
  • Mechanizacja i automatyzacja zadawania pasz z jednej centralnej stacji, obsługującej wszystkie budynki poprzez jedną lub dwie pompy
  • Możliwość zastosowania kiszonego ziarna w zbiornikach gazoszczelnych z pominięciem kosztownego suszenia po zbiorach oraz w czasie magazynowania ziarna zbóż (unikanie tworzenia się mikotoksyn i rozwoju bakterii patogennych)
  • Możliwość użycia podgrzewanej wody do rozcieńczania pasz w okresie chłodów i zimy (oszczędność paszy)
  • Mniej zapylone pomieszczenia tuczarni i mniej zapaleń dróg oddechowych tuczników
  • Przy żywieniu z koryt (30–35 cm na tucznika) możliwość żywienia restrykcyjnego, które gwarantuje mniejsze otłuszczenie tuczników.

Systemy żywienia na mokro - Zobacz zdjęcia