Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Kojce i ruszta

Kojce i ruszta i ruszta dla trzody chlewnej

Kojce dla loch można podzielić na trzy podstawowe rodzaje: kojce grupowe , inseminacyjne i porodowe. W kojcach grupowych, jednym z systemów utrzymania jest ruszt lub półruszt betonowy. Ścianki kojca wykonywane są z desek PVC lub ocynkowanych rur metalowych, dostęp do koryta ograniczany jest przez przegrodę żywieniową dzięki której każda locha ma swoje miejsce przy korycie, zmniejsza się w ten sposób stres i jest gwarancja że wszystkie zjedzą podobną ilość paszy.

Kojce inseminacyjne używane krótko przed i kilka tygodni po inseminacji, pozwalają lepiej zaobserwować ruję i dają większą pewność skutecznego zapłodnienia. Stosując dozowniki paszy i smoczki lub regulatory poziomu wody można w pełni zautomatyzować ten sektor.

Sektor porodowy  w wyposażeniu chlewni jest najdroższą inwestycją . Jest wiele możliwości ale najczęściej wybierany jest półruszt z częścią podgrzewanej posadzki  lub pełny ruszt z matą grzewczą.
Bardzo ważne jest utrzymywanie maksymalnie wysokiego poziomu czystości i możliwości skutecznej dezynfekcji. Sprzyja temu podłoga z rusztów i przegrody z tworzywa sztucznego.

System ścian działowych ACO - funki przeznaczony jest do kojców porodowych, warchlakarni i tuczarni. Składa się on z profili deskowych z tworzywa sztucznego (PVC), nierdzewnych słupków i mocowań. Wszystkie elementy zostały stworzone specjalnie do budynków inwentarskich i charakteryzują się gładkością powierzchni, odpornością na korozję, trwałością oraz łatwością w montażu, obsłudze i myciu.

System kombinowanych podłóg do kojców porodowych i odchowalni firmy ACO - funki jest przyjazny dla zwierząt i posiada certyfikat DLG. Składa się on z szeregu elementów spełniających różnorodne
i indywidualne wymagania. Znakami rozpoznawczymi tych produktów są:

  • trwałość
  • funkcjonalny kształt
  • niewiarygodna nośność
  • stabilność
  • komfort legowiskowy
  • optymalna higiena


W skład systemów podłóg rusztowych wchodzą: podciągi Gfk z tworzywa zbrojonego włóknem szklanym, ruszty i płytki maciorowe, z żeliwa lub tworzywa sztucznego - polipropylenu, ruszty warchlakowe i legowiskowe z 10% udziałem szczelin, oraz elementy wykonane z PVC i polimerbetonu, takie jak korki spustowe do gnojowicy, czy zatyczki otworu czyszczącego, a także maty podłogowe grzewcze: napinane na ruszt, na posadzkowe lub zatapiane w beton.

Oferujemy także systemy przegród stalowych galwanizowanych, takich jak: jarzma dla macior do kojców porodowych, klatki pojedyncze dla loch luźnych oraz przegrody paszowe do kojców grupowych.
Na specjalne życzenie klienta wykonujemy również grodzenia i bramki przepędowe. Oprócz tego firma posiada bogatą ofertę koryt polimer- betonowych oraz rusztów betonowych dla trzody chlewnej.
Do każdego z kojców dobieramy wyposażenie odpowiadające potrzebom indywidualnego hodowcy.

Serdecznie zapraszamy do współpracy z naszą firmą!

System podłóg ACO Funki do kojców porodowych (posiadający certyfikat DLG) składa się z całego szeregu elementów spełniających różnorodne indywidualne wymagania. Znakami rozpoznawczymi tych produktów są: stabilność, nośność, komfort legowiskowy i optymalna higiena.

Płyty grzewcze elektryczne lub wodne z wklejoną gumą stanowią miękką, higieniczną i stabilną powierzchnię dla ssących prosiąt.

Ruszta plastikowe ACO Funki posiadają certyfikat DLG i są produkowane pod stałym nadzorem Instytutu Tworzyw Sztucznych.

Kojce - Zobacz zdjęcia