Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

wentylacja - siłowniki

Siłowniki wlotów powietrza

Do wszystkich występujących systemów wlotów powietrza dostępne są silnik napędowe LM i iM o sile do 1000 kg. Funkcjonują one nadal pomimo ewentualnej awarii zasilania dzięki wbudowanemu akumulatorowi awarii zasilania i termostatowi.

Oferowane przez naszą firmę serwomotory FANCOM z serii LM i iM służą do obsługi zestawów wlotów powietrza, niezbędnych w większości systemów wentylacji.

Urządzenia typu LM i iM są:

  • wodoszczelne (IP 54)
  • posiadają klasę izolacyjności F
  • posiadają własne zabezpieczenia termiczne
  • posiadają pokrywy bezpieczeństwa na ruchomych częściach urządzenia
  • są dostępne w wersjach dostosowanych do obsługi od 50 do 350 klap (175 - 900kg)
  • wbudowane w nie potencjometry zapewniają prawidłową informację zwrotną o aktualnej
  • pozycji klap lub kurtyn dla systemu kontroli mikroklimatu w chlewni


Wersje LM.125 i LM.250 mogą być zasilane prądem jedno - lub trójfazowym.
iM.60 zasilany prądem o napięciu 24V jest urządzeniem, które w ekstra opcji wyposażone zostało we wbudowane akumulatory, zapewniające niezawodność systemu w razie przerwy w dopływie energii elektrycznej. Dodatkowo, jeśli serwomotor ten, w wyniku przerwy w zasilaniu lub uszkodzenia systemu kontroli mikroklimatu, nie otrzyma danych ze skomputeryzowanego sterownika, jego termostat przejmie kontrolę nad systemem i w zależności od temperatury powietrza całkowicie zamknie lub otworzy nawiewy powietrza w danym budynku, sygnalizując użytkownikowi zaistnienie takiej sytuacji alarmem.