Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

wentylacja - okna inwentarskie

Okna do budynków inwentarskich.

Straty ciepła wynikające z niewłaściwej izolacji ścian, dachu i okien, są niezwykle istotnym czynnikiem. Zgodnie z przepisami zabrania się odchowu w ciemności. Sztuczne oświetlenie wiąże się z kosztami energii elektrycznej a światło musi być włączone przez minimum 8 godzin dziennie z natężeniem minimum 40 lx.

Okna inwentarskie powinny charakteryzować się następującymi cechami:

  • stabilne, aby zapewnić to musi być odpowiednia konstrukcja profilu,
  • trwałe, wytrzymała forma, prawidłowe funkcjonowanie - starannie dobrana twardość PCV,
  • szczelne dzięki odpowiedniej konstrukcji z uszczelkami okna nie mogą przepuszczać wody
  • łatwe w obsłudze, skrzydła okien powinny posiadać sprawną regulację uchyłu - minimum 3 stopnie,
  • łatwa wymiana szyby szyba powinna być mocowana do skrzydła za pomocą śrub, a nie za pomocą kleju, dzięki czemu wymiana szyby jest łatwa i tania,
  • ramy okien łatwe w utrzymaniu: nie potrzebujące konserwacji - profile PCV.


Odpowiednio dobrane okna mogą zastąpić systemy sztucznej wentylacji w chlewni, jeżeli wentylacja musi być wymuszona, dobre okna na pewno wspomogą jej działanie.

Proponowane przez nas uchylne okna inwentarskie wykonane są z kształtowników PCV w systemie VEKA SOFTLINE AD. Pod względem jakości, bezpieczeństwa oraz walorów techniczno - użytkowych, profile VEKA są zaliczane do ścisłej światowej czołówki, co potwierdzają odpowiednie atesty wydane przez laboratoria badawcze na całym świecie, w tym przez Państwowy Zakład Higieny w Warszawie.
Nasze okna inwentarskie składają się wyłącznie z elementów plastikowych. Ościeżnice tych okien gwarantują stabilność i wytrzymałość. Nie ma mowy o odkształcaniu lub przebarwianiu się profili! Listwy przyszybowe umożliwiają stosowanie zarówno szkła pojedynczego (5mm), jak i zespolonego (4-16-4mm) poprawiającego współczynnik przenikania ciepła (K) oraz współczynnik tłumienia hałasu (Rw) w pomieszczeniu. Szczelność proponowanych przez nas okien gwarantują wysoce odporne na występujące w Polsce warunki pogodowe uszczelki przylgowe, wykonane z syntetycznego kauczuku (EPDM).
Okna dostępne są w wymiarach od 0,40m wys. na 0,50m szer. do 0,90m wys. na 1,20m szer., w wersji z szybą pojedynczą lub zespoloną podwójną.