Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowa koncepcja wentylacji

Nowoczesne systemy wentylacji dla ferm drobiu.

MTT poprawia wyniki w produkcji zwierzęcej.

MTT (Minimum, Transitional, Tunnel) to koncepcja wentylacji firmy FANCOM, zapewniająca stabilny klimat na fermach drobiu. Ekstremalne warunki atmosferyczne oraz wahania temperatury w dzień i w nocy nie mają tu żadnego wpływu na klimat w budynkach. Wynik: to doskonale sterowany klimat, zapewniający identyczne warunki wzrostu podczas całego okresu produkcyjnego, od pierwszego dnia aż do końca tuczu. Podstawą tej koncepcji jest stopniowe przejście od wentylacji minimalnej do maksymalnej w trzech fazach.

Faza Minimum: precyzyjna wentylacja.

Pierwszą faza wentylacji MTT jest minimalna (Minimum) wentylacja.  Minimalna wentylacja jest niezbędna, aby usunąć szkodliwe związki takie jak CO2, NH3 oraz wilgoć i kurz, a także wzbogacić powietrze w tlen. Jest szczególnie istotna przy młodych, wciąż rozwijających się zwierzętach, aby zapobiegać problemom związanym z drogami oddechowymi. Dobra minimalna wentylacja decyduje o osiągnięciu wysokich wyników w produkcji zwierzęcej! Powietrze dostaje się do budynku przez klapy wlotowe znajdujące się w bocznych ścianach, i jest wyciągane przez wentylatory w dachu lub w szczycie. Możemy precyzyjnie sterować przepływem powietrza i jest on równomierny w całej hali nawet przy niskiej jego prędkości.

Faza Przejściowa:  łagodna zmiana.

Wraz ze wzrostem zapotrzebowania na wentylację, koncepcja MTT przechodzi do fazy przejściowej (Transitional), kolejny stopień zmierzający do wentylacji tunelowej. Podczas tej fazy minimalna wentylacja osiąga swoje maksimum, wielkie wentylatory tunelowe rozpoczynają pracę przy równoczesnym częściowym otwarciu wlotów tunelowych. Przepływ powietrza stopniowo zmienia  się z minimum wentylacji w poprzek budynku, w wentylację tunelową - wzdłuż hali. Dzięki stopniowemu przejściu od minimum do maksimum wentylacji unikamy jakichkolwiek zakłóceń związanych ze zmianą przepływu powietrza, m. in.  natężenia światła lub hałasu. To ogranicza stres zwierząt i kreuje korzystne warunki dla zdrowego ich wzrostu. Faza przejściowa jest unikalnym rozwiązaniem w wentylacji, zastosowanym jedynie w wentylacji MTT firmy FANCOM.

Faza tunelowa: gwarantuje doskonałe ochłodzenie.

Ostatnią fazą koncepcji MTT jest wentylacja tunelowa (Tunnel). Przy tym stadium jest najważniejsze by usunąć nadmierną temperaturę wytworzoną przez zwierzęta. Wloty powietrza są całkowicie zamykane zaś wloty tunelowe będą uchylane zgodnie z zapotrzebowaniem. Wentylatory w szczycie pracują. Tworzymy w ten sposób tak zwany efekt tunelowy, w którym powietrze płynie nad zwierzętami z dużą prędkością. Taki przepływ powietrza daje chłodzący efekt, lekki wiatr dający dostateczne ochłodzenie w umiarkowanym klimacie. W tropikalnym klimacie niezbędny jest wkład chłodzący, który doskonale funkcjonuje w koncepcji MTT. Natężenie chłodzenia sterowne jest zgodnie z zapotrzebowaniem zwierząt.

Sterowniki klimatu F37 i F38; sterowanie klimatem nigdy nie było łatwiejsze!

Specjalnie opracowane sterowniki klimatu F37 i F38 automatycznie zarządzają systemem MTT. Duży ekran, czytelna grafika i prosty, zrozumiały opis są przejrzyste dla użytkownika. Komputer  oblicza idealną wydajność wentylacji aby uniknąć sytuacji gdzie ta wydajność mogłaby być nadmierna. Wbudowany moduł Optisec™-  automatycznie zarządza pracą nagrzewnic. Kontrola wentylacji i ogrzewania pomaga zminimalizować koszty ogrzewania.