Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

wentylacja - kominy

Kominy wentylacyjne do budynków inwentarskich.

Wykonywane z wysokowartościowych tworzyw sztucznych, dostępne dla różnych typów dachów. Dostępne w zakresie średnic od 35 do 80 cm.

Oferujemy Państwu kompletne kominy wentylacyjne z możliwością przedłużenia, o standardowych średnicach między fi35cm, a fi80cm. Wykonanie z gładkich materiałów takich jak polietylen (PE) oraz laminat poliestrowo - szklany, odpornych na działanie amoniaku oraz warunków atmosferycznych, w tym promieni UV, gwarantuje ich długą żywotność bez konserwacji i lepszą higienę. Prosta budowa z prefabrykowanych elementów pozwala na szybki montaż zestawu kominowego na dachu o dowolnym kącie nachylenia. Każdy kompletny zestaw kominowy składa się, dla wentylacji mechanicznej, z cylindrycznego wylotu zakończonego klapą motylkową samozamykającą się, zabezpieczającą jego otwór przed opadami atmosferycznymi oraz otaczającego je deflektora.
W przypadku wentylacji aeracyjno - grawitacyjnej, wyposażony w przepustnicę komin wykańczany jest daszkiem. Zestaw osadzany jest za pomocą specjalnego przegubu lub spawu na odpowiedniej płycie dachowej, wchodzącej w skład każdego kompletu.

Kominy dostępne są w wersjach:

- Na płycie płaskiej

- Na płycie falistej - fala niska

- Na płycie falistej - fala wysoka

- Na płycie trapezowej

W celu uzyskania odpowiedniej długości przewodu kominowego stosujemy wykonany z polietylenu system przedłużeń z łączącymi je opaskami. Przedłużenia występują w odpowiadających kominom, standardowych średnicach: miedzy fi35cm, a fi80cm.

Na życzenie klienta oferujemy także system docieplania kominów wyciągowych za pomocą pianki poliuretanowej.

 

Kominy Fancom

Firma Fancom jest dostawcą kompletnych zestawów systemów kominów dachowych służących jako systemy przepływu powietrza dla wszystkich możliwych rodzajów konstrukcji dachowych w budynkach inwentarskich. Kominy dachowe firmy Fancom są dostępne w modelach o średnicach od 35 do 80 cm, wyposażone w płytę dachową o uniwersalnym kształcie, która doskonale dopasuje się do dachu państwa budynku inwentarskiego.

- trwały i niewymagający konserwacji system, wzmocniony nieodkształcającym się polietylenem uniwersalny kształt dostosowany do każdego dachu

- dostępne są również kominy ocieplane, które zapobiegają kondensacji w systemach wlotowych i w przypadku wentylacji sufitowej

- stożkowy kształt komina zmniejsza opór powietrza i zwiększa wydajność wentylatora o 5%

- specjalne rozwiązanie z zakresu aerodynamiki (listwa Gurney'a) w formie zaworu motylkowego pozwala na całkowite otworzenie zaworu w celu zminimalizowania oporu powietrza

 

 Kominy SKOV

Firma SKOV ma wieloletnie doświadczenie w opracowywaniu solidnych, skutecznych i dobrze skonstruowanych kominów wentylacyjnych o bardzo wysokiej wydajności. Zapewniają one wysoką wydajność o niskim poborze energii. Kominy mają aerodynamiczną konstrukcje, są łatwe do zainstalowania w kalenicy lub z boku dachu. Użycie blach dachowych zapewnia stabilny, niezawodny i pewny montaż. Kominy są bardzo odporne na wszelkie warunki pogodowe.