Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ogrzewanie - HOLLAND HEATER

Nagrzewnice nadmuchowe Holland Heater

Firma Holland-Heater jest producentem nagrzewnic od 1975 roku. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w projektowaniu i wytwarzaniu nagrzewnic dla rolnictwa, produkty z logiem HH cieszą się bardzo dużym uznaniem hodowców na całym świecie. Wszystkie materiały użyte do produkcji tych urządzeń podlegają rygorystycznym testom jakościowym i wytrzymałościowym. Nagrzewnice w 100% produkowane są w jednej fabryce na terenie Holandii. Przedstawiamy pełny asortyment, wszystkie modele i warianty nagrzewnic:
Gazowe – z otwartą i zamkniętą komorą spalania, montowane w osi i przy ścianach
Olejowe – z otwartą i zamkniętą komorą spalania, montowane w osi i przy ścianach
Wodne – montowane w osi budynku i przy ścianach

 

Nagrzewnice gazowe z otwartą komora spalania HHB

Stacjonarne nagrzewnice gazowe HHB z otwartą komorą spalania przeznaczone są do ogrzewania pomieszczeń inwentarskich oraz szklarni. Chromowana stal nierdzewna chroni je przed agresywnym działaniem amoniaku, kurzu i wilgoci, gwarantując długotrwałość i niezawodność działania. Urządzenia produkowane są w wersji 40, 70, 100 i 120 kW.

Nagrzewnice HHB zbudowane są z wysokiej jakości chromowanej stali nierdzewnej, idealnie przystosowanej do warunków inwentarskich. Palnik i komora spalania wykonane są z żaroodpornej stali nierdzewnej. Blok sterownia palnikiem oraz blok dystrybucji gazu wmontowane są w wodoszczelną i odporną na zapylenie plastikową obudowę o stopniu ochrony IP65.

 

Nagrzewnice olejowe z otwartą komora spalania HHO

Stacjonarne nagrzewnice  HHO na olej opałowy przeznaczone są do ogrzewania pomieszczeń inwentarskich, głównie kurników i chlewni. System ten nie posiada przewodów odprowadzających produkty spalania, przez co ciepłe powietrze emitowane jest w sposób bezpośredni, gwarantując stuprocentową wydajność grzewczą. Chromowana stal nierdzewna chroni nagrzewnice przed agresywnym działaniem amoniaku, kurzu i wilgoci, zapewniając im długotrwałość i niezawodność. Urządzenia produkowane są w wersji 80, 100 i 120 Kw.

Nagrzewnice HHO zbudowane są z wysokiej jakości chromowanej stali nierdzewnej, idealnie przystosowanej do warunków inwentarskich. Palnik i komora spalania wykonane są  z żaroodpornej stali nierdzewnej. Blok sterownia palnikiem oraz blok dystrybucji oleju wmontowane są w wodoszczelną i odporną na zapylenie plastikową obudowę o stopniu ochrony IP65.

 

Nagrzewnice gazowe z zamkniętą komora spalania IFH

Nagrzewnica Holland Heater IFH z zamkniętą komorą spalania przeznaczona jest do ogrzewania ferm drobiu za pomocą gazu naturalnego LPN lub propanu LPG. Zamknięty system spalania skutkuje brakiem emisji CO2 i wilgoci do atmosfery kurnika. Powietrze niezbędne do procesu spalania pobierane jest z zewnątrz. Chromowana stal nierdzewna zapewnia urządzeniu długotrwałość oraz pełną ochronę przed zapyleniem i wilgocią. Nagrzewnice typu IFH produkowane są w wersji 75, 80 i 100 kW.

Nagrzewnica Holland Heater IFH z zamkniętą komorą spalania, wyposażona jest w wymiennik ciepła oraz przewody odprowadzające, wykonane z chromowanej stali nierdzewnej. Kształt urządzenia oraz materiały, z których zostało one wykonane zapewniają łatwość  eksploatacji, trwałość oraz odporność na zapylenie.  Nagrzewnica posiada  system odzyskiwania ciepła z kurnika. Wentylator nagrzewnicy pobiera gromadzące się pod stropem hali ciepłe powietrze i kieruje je z powrotem do komory czterostronnego wydmuchu. System poziomych i pionowych otworów wywiewnych zapewnia równomierną i optymalną emisję ciepłego powietrza do strefy przebywania ptaków. Dzięki poziomemu ruchowi powietrza następuje znaczna redukcja  różnicy temperatury  pomiędzy szczytem i podłogą kurnika. Efekt ten można uzyskać  poprzez zamontowanie tuby przedłużającej wentylator. 

 

Nagrzewnice wodne HHW

Nagrzewnica HHW działa na bazie ciepłej wody dostarczanej przez kocioł CO. Rozwiązanie to pozwala ogrzewać bez produkcji dwutlenku węgla i wilgoci oraz poboru powietrza z wnętrza kurnika. Proces grzewczy odbywa się przy udziale grzejnika z ciepłą wodą. Ogrzane powietrze emitowane jest do pomieszczenia przez dysk obrotowy z sześcioma lamelowymi dyszami wydmuchu. Trzyfazowy wentylator osiowy miesza powietrze,  wyrównywnując temperaturę pomiędzy szczytem, a podłogą pomieszczenia. Nagrzewnice HHW dostępne są w wersji  50, 60 i 70 kW.

Nagrzewnice HHW zawieszane są  w centralnej części kurnika na specjalnej wciągarce, która reguluje ich wysokość oraz ułatwia serwis i przeganianie stada. Odległość  między dolną częścią nagrzewnicy a poziomem ptaków powinna oscylować między 0.7 a 1.5. m.  W zależności od rozmiarów kurnika istnieje możliwość  zainstalowania  dwóch, trzech, a  nawet czterech nagrzewnic HHW, pamietąjąc o tym, że odległość pomiędzy każdą z nich nie powinna przekraczać 25 m.

 Zapraszamy do naszego sklepu - OGRZEWANIE