Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ogrzewanie - BOW

Nagrzewnice nadmuchowe BOW SuperStar

Nagrzewnice BOW zostały skonstruowane specjalnie do ogrzewania ferm drobiarskich, charakteryzują się palnikiem całkowicie odpornym na zapylenie i nie wymagają czyszczenia przez kilka cykli hodowlanych mimo spalania powietrza znajdującego się wewnątrz obiektu. Krótki płomień, nawet przy pełnej mocy nagrzewnicy zapewnia bezpieczeństwo przeciwpożarowe, a układ sterowania całkowicie odporny jest na wysoką wilgotność i temperaturę atmosfery obiektu oraz jego zapylenie. Prostota i funkcjonalność wykonania sprawia, że całe urządzenie cechuje bardzo duża niezawodność. Nagrzewnice są bezpieczne i łatwe w obsłudze. Posiadają dwa elektrozawory odcinające dopływ gazu, które unieruchamiają nagrzewnicę w następujących przypadkach:

- nadmierny wzrost temperatury (przegrzanie urządzenia)
- brak gazu
- awaria wentylatora lub zasłonięcie dopływu powietrza

Ponadto zawór redukcyjny umożliwia płynną regulację mocy grzewczej poprzez zmianę ciśnienia gazu w palniku. Nagrzewnice mogą pracować autonomicznie lub w cyklu automatycznym, podłączone do systemu sterowania klimatem obiektu. Oferowane nagrzewnice wykonane są w obudowie ze stali nierdzewnej.

Nagrzewnice występują w wersji 75kW i 90kW na gaz propan i gaz ziemny.

Nowością jest nagrzewnica Bow Feniks z zamkniętą komorą spalania.

Powietrze do spalania pobierane jest z zewnątrz pomieszczenia. Spaliny wydalane są przez kanał wylotowy ( komin ) na zewnątrz pomieszczenia - całkowity brak spalin w ogrzewanym obiekcie. Ogrzewanie pomieszczenia odbywa się przez ogrzanie powietrza przepływającego przez wymiennik o specjalnej konstrukcji. W wymienniku energia cieplna zostaje przekazana na powietrze przepływające przez ten wymiennik. Nagrzewnica posiada certyfikat na zgodność z normą PN-EN 1020 wydany przez Państwowy Instytut Nafty i Gazu w Krakowie.

Zapraszamy do naszego sklepu - OGRZEWANIE